Daruri pentru 50 de copii din Amzacea

Așa cum ne-a obișnuit deja, părintele Viorel Dădărlad este artizanul unei alte acțiuni sociale, ce a adus zâmbetul pe fața celor 50 de copii, beneficiari ai cantinei sociale din Amzacea.

Ieri, în comuna amintită, au venit cu tolba plină de daruri, Ionel Dănciulescu, Director sportiv al F.C. Dinamo, și membri ai asociației suporterilor „Noi suntem Dinamo”. Oaspeții au împodobit pomul de Crăciun și l-au oferit copiilor. Între timp, cei mici au cântat colinde, apoi au primit genți pentru școală, rechizite, multe dulciuri, fulare, tricouri și șorturi.

Așa cum ne-a obișnuit deja, părintele Viorel Dădărlad este artizanul unei alte acțiuni sociale, ce a adus zâmbetul pe fața celor 50 de copii, beneficiari ai cantinei sociale din Amzacea.

Ieri, în comuna amintită, au venit cu tolba plină de daruri, Ionel Dănciulescu, Director sportiv al F.C. Dinamo, și membri ai asociației suporterilor „Noi suntem Dinamo”. Oaspeții au împodobit pomul de Crăciun și l-au oferit copiilor. Între timp, cei mici au cântat colinde, apoi au primit genți pentru școală, rechizite, multe dulciuri, fulare, tricouri și șorturi.

Sensibilizat de situația materială din Amzacea, Ionel Dănciulescu îi mărturisea părintelui Dădârlad că: „în toate acțiunile pe care le-am făcut la Dinamo, aici mi-a plăcut cel mai mult, pentru că aici era mare nevoie de ajutor”, drept pentru care au fost donate cantinei alimente pentru aproximativ două luni. În plus, oaspeții vor veni și anul viitor cu alte cadouri.

Părintele își dorește ca, înainte de Crăciun, să îi poată oferi fiecărui copil îmbrăcăminte și încălțăminte, însă, pentru aceasta ar avea nevoie de sprijinul oamenilor cărora le pasă de semenii aflați în dificultate.