Arhiepiscopul Tomisului, alături de bătrânii din azile

La împlinirea frumoasei vârste de 60 de ani de viaţă, IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului a făcut un dar desebit bătrânilor care vieţuiesc în cele două azile de bătrâni de pe raza judeţului Constanţa. După Sfânta Liturghie, oficiată în Catedrala Arhiepiscopală cu hramul “Sf. Apostoli Petru şi Pavel” din Constanţa, ierarhul a mers la căminul de bătrâni din oraş pentru a lua masa alături de bătrânii care trăiesc acolo.

La împlinirea frumoasei vârste de 60 de ani de viaţă, IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului a făcut un dar desebit bătrânilor care vieţuiesc în cele două azile de bătrâni de pe raza judeţului Constanţa. După Sfânta Liturghie, oficiată în Catedrala Arhiepiscopală cu hramul “Sf. Apostoli Petru şi Pavel” din Constanţa, ierarhul a mers la căminul de bătrâni din oraş pentru a lua masa alături de bătrânii care trăiesc acolo.

Bucuroşi de vizita Arhiepiscopului, bătrânii l-au întâmpinat cu colinde. De asemenea, o masă caldă din partea IPS Teodosie au primit şi cei 100 de vârstnici din Centrul de îngrijire şi asistenţă din Poartă Albă.

În cadrul Sfintei Liturghii, Înaltpreasfinţitul Teodosie a pomenit în faţa Sf. Altar şi victimele tragediei din clubul „Colectiv” din Capitală, la împlinirea a 40 de zile.