Alexandra Nicoleta, a primit Botezul de Florii

La initiativa Crucii Rosii Constanta si Arhiepiscopiei Tomisului, Alexandra Nicoleta, a fost botezata duminica, 8 aprilie, la biserica din localitatea Mereni.

 

In cadrul protocolului de colaborare dintre Crucea Rosie, filiala Constanta si Arhiepiscopia Tomisului, duminica 8 aprilie, in localitatea Mereni, a avut loc botezarea unui copil, Alexandra Nicoleta, provenit dintr-o familie numeroasa (8 copii). Tinand cont de posibilitatile financiare foarte reduse ale parintilor, Crucea Rosie a organizat toate demersurile necesare pentru Botez, iar preotul Nadoleanu Gheorghe, Consilier pe Programe de Dezvoltare in cadrul Arhiepiscopiei a savarsit aceasta Taina.

 

Totodata, cele doua institutii si-au propus ajutarea acestei familii in vederea construirii unei locuinte in localitate.

Protocolul dintre Crucea Rosie si Arhiepiscopia Tomisului are ca obiect implicarea in actiuni si activitati cu caracter social, caritabil si educativ.